catering na receptę

Dobry nastrój i energia

Myśląc o problemach z układem krążenia, automatycznie skupiamy się na chorobach serca. Zapominamy tym samym, że krążenia mózgowe jest również integralną częścią tego układu. I nic dziwnego, że zapominamy, skoro żyjemy w społeczeństwie, w którym choroby sercowo-naczyniowe są zjawiskiem powszechnym. A to z kolei oznacza, że krążenie mózgowe wielu z nas nie pracuje na swoim optymalnym poziomie. Co więcej, wraz z wiekiem ulega ono coraz poważniejszym, nieodczuwalnym dla nas początkowo uszkodzeniom. Mikro udary, bo o nich mowa, odpowiadają za około połowę obniżenia sprawności umysłowej u osób starszych i zwiększają ponad dwukrotnie ryzyko demencji.

Jak temu zapobiegać? Odpowiedź jest prosta: utrzymywać swój układ krążenia w jak najlepszej kondycji. Dieta sprzyjająca jego maksymalnemu zdrowiu – co z dumą i czystym sumieniem możemy powiedzieć o naszej diecie – to obok aktywności fizycznej podstawowy filar odpowiedniego funkcjonowania mózgu. Powoduje ona docieranie do niego większej ilości krwi i tlenu. Korzyści mogą być naprawdę zaskakujące! Już tak prosty zabieg jak spacerowanie przez 3 godziny w tygodniu stymuluje rozwój neuronów w takim stopniu, że mózg staje się zauważalnie większy w rezonansie magnetycznym.

Źródła:
Esselstyn CB Jr. Prevent and Reverse Heart Disease. Avery/Penguin Group, 2007 Feb.
Pereira AC, Huddleston DE, Brickman AM, Sosunov AA, Hen R, McKhann GM, Sloan R, Gage FH, Brown TR, Small SA. An in vivo correlate of exercise-induced neurogenesis in the adult dentate gyrus. Proc Natl Acad Sci U S A. 2007 Mar 27;104(13):5638-43.

Dane kontaktowe:

tel: 517 636 830
email: info@jarmuz.com.pl

Dane adresowe:

Jarmuż Catering
NIP: 626-209-61-45
BDO: 000509387