catering na receptę

Zanik cellulitu

Wszystkie kobiety albo się go obawiają albo go nienawidzą, ale tylko część z nich wie czym on tak naprawdę jest. Jeszcze mniej ma świadomość, że poprzez dietę jesteśmy w stanie oddziaływać na procesy fizjologiczne związane z jego powstawaniem i utrzymywaniem się. Podczas gdy nie ma on wyraźnej, pojedynczej przyczyny, wiele wskazuje na to, że dominującą rolę odgrywają estrogeny – żeńskie hormony płciowe – a właściwie zakłócenia równowagi pomiędzy nimi a pozostałymi hormonami. To powoduje zaburzenia w równomiernym rozmieszczaniu przez organizm tkanki tłuszczowej i wody, a w dalszej kolejności w krążeniu krwi i limfy w okolicach zmian skórnych. Jest to proces samonapędzający się i z czasem coraz trudniej odwracalny, którym od początku do końca zawiadują odpowiednio wysokie stężenia estrogenów.

Na szczęście jesteśmy w stanie nimi manipulować poprzez dietę. Badania wykazują, że spożywanie diety opartej na takich samych zasadach jak nasza, powoduje zmniejszenie stężeń estrogenów do optymalnych poziomów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio wysoka zawartość błonnika, który blokuje wchłanianie z powrotem do organizmu estrogenów wydalanych wraz z kwasami żółciowymi w układzie pokarmowym oraz niska zawartość tłuszczu, który stymuluje wytwarzanie tych hormonów. Dodatkowo, niska zawartość soli w naszej diecie powoduje zmniejszone przetrzymywanie w organizmie nadmiaru wody, która również wchodzi w skład cellulitu. Jej niska gęstość energetyczna czyni ją idealną dietą do utraty ewentualnych zbędnych kilogramów, co może znacząco przyczynić się do poprawy wyglądu obszarów ciała objętych cellulitem.

Źródła:
de la Casa Almeida M, Suarez Serrano C, Rebollo Roldán J, Jiménez Rejano JJ. Cellulite’s aetiology: a review. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2012 Jul 3.
Bagga D, Ashley JM, Geffrey SP, Wang HJ, Barnard J, Korenman S, Heber D. Effects of a very low fat, high fiber diet on serum hormones and menstrual function. Implications for breast cancer prevention. Cancer 1995;76:2491–6.

Dane kontaktowe:

tel: 517 636 830
email: info@jarmuz.com.pl

Dane adresowe:

Jarmuż Catering
NIP: 626-209-61-45
BDO: 000509387