catering na receptę

Jakość życia seksualnego

Warunkiem do odpowiedniego funkcjonowania narządów płciowych w intymnych momentach jest ich odpowiednie ukrwienie. Miażdżyca, zaburzona funkcja naczyń krwionośnych, zbędne kilogramy, stan zapalny towarzyszący wielu chorobom i wynikający z niezdrowej diety – to wszystko temu nie sprzyja. Warto mieć na uwadze, że problemy w tym obszarze życia są jednym z najwcześniejszych sygnałów zbliżających się kłopotów z układem krążenia. Szczególnie u mężczyzn zaburzenia sprawności seksualnej idą w parze z ryzykiem chorób tego układu. Panowie, u których one występują mają je o połowę wyższe.

Badania wykazują, że modyfikacja stylu życia oparta o zmianę sposobu żywienia pozytywnie oddziałuje na te aspekty zdrowia, przez co może również pomagać w problemach natury seksualnej, szczególnie w przypadku osób z nadwagą i otyłością. Nasz dieta wyjątkowo korzystnie wpływa na stan układu krążenia, dzięki czemu ma bardzo duży potencjał w zakresie poprawy jakości życia seksualnego.

Źródła:
Esposito K, Giugliano F, Ciotola M, De Sio M, D’Armiento M, Giugliano D. Obesity and sexual dysfunction, male and female. Int J Impot Res. 2008 Jul-Aug;20(4):358-65.
Dong JY, Zhang YH, Qin LQ. Erectile dysfunction and risk of cardiovascular disease: meta-analysis of prospective cohort studies. J Am Coll Cardiol. 2011 Sep 20;58(13):1378-85.

Dane kontaktowe:

tel: 517 636 830
email: info@jarmuz.com.pl

Dane adresowe:

Jarmuż Catering
NIP: 626-209-61-45
BDO: 000509387